Seberevolta Opava zaujala budoucí učitelky

Datum 1. dubna je určitě pro většinu z vás synonymem pro Apríl. Den vtipů, šprýmů a naschválů. Pro naše opavské seberevolťáky, měl tento den úplně jiný význam. Opavskou SebeRevoltu čekala exhibice. Konala se ve městě, které je všem seberevolťákům docela známé. Tím městem je Krnov.

Ráno nevypadalo příliš vábně. Lehce pršelo, bylo chladno a čtyři vybraní šťastlivci čekali, až se ze zatáčky vyřítí Peťovo auto. Minuty plynuly, ale Peťa nikde. Začali jsme být lehce nervózní. Po chvíli se v kapkách deště konečně jeho auto zalesklo a my jsme celí šťastní nastoupili dovnitř a rychlostí větru jsme uháněli do Krnova.

Na pedagogickou školu jsme dorazili jen tak tak, ale náš skvěle sehraný tým bleskurychle složil hrazdu, rozcvičil se a už se Peťa ujal prvních tříd. Povídal jim o tom, co Seberevolta je, co je jejím cílem apod. Poté přišla řada na zbytek týmu. Ozvaly se první tóny a kluci započali celou exhibici. Přivítali se, ukázali, co umí a začali spolu klikovat. Posléze jsme se k nim přidaly i my holky, aby si nikdo nemyslel, že jsme slabé květinky. Následovaly shyby, muscle-upy, otočky a výdrže na hrazdě, posléze jsme se přesunuli na bradla, kde nás čekaly dipy, freezy, stojky… jednoduše vše, co si dokážete představit. V závěru následovaly prvky na zemi a závěrečná poklona k divákům. Poté se pokračovalo v přednášce a my jsme vyzvali diváky, aby si něco sami vyzkoušeli. Nejdříve jsme jim však museli rozhýbat ztuhlé svaly a to hlavně v podobě kliků a dřepů. Pak už zbývalo se jen rozloučit a připravit se na další kolo. Tentokrát se přednášky ujal Honza a poté si další tři třídy vzala na starost Alča.

Posledních pár desítek minut na pedagogické škole jsme strávili tím, že jsme přítomným učitelům rozdali dotazníčky se zpětnou vazbou a začala akce „Hrazda“ - jako profesionální formulový tým Michaela Schumachera jsme ji rozmontovali, přenesli a uklidili zpět do auta. Dál už nám nezbývalo než nasednout, dát si svačinku po těžkém výkonu a vyrazit zpět do Opavy.

Autor: Nikol Širancová
Korekce: Alena Ivanová

Share this post

Leave a comment