Seberevolta Opava - Den bez tabáku 2016

31. květen je zdravotnickou organizací WHO vyhlášen jako Světový den bez tabáku. Co bychom to byli za SebeRevoltu, kdybychom se tohoto dne aktivně nezúčastnili, proto jsme již po 3. bojovali proti kouření pořádáním besedy pro opavské základní školy. Spolu se Střední Zdravotnickou školou realizujeme pro děti dvoudenní akci se stejnojmenným názvem – Den bez tabáku. Celá akce započala ve čtvrtek v 8:00, to už SebeRevolta Opava již stála s bradly, svačinkou a tričky „Stop kouření“ v parku u Obecního domu připravená na první vlnu capartů. Děti, které si nejprve vyslechli povídání lidí ze zdravotnické školy o vlivu tabáku a návykových látek si vypracovali pracovní listy a zamířili směrem k nám.


Teď byla řada na nás, abychom jim něco předali. Diskuze na téma zdravý životní styl, osobní hodnoty, cíle a přání, lehká motivace ke sportu, několik slov o Seberevoltě s krátkou ukázkou workoutu a přišel čas děti trochu rozhýbat. Řádně jsme se protáhli a začali s kliky, dřepy, výskoky, správná technika byla zcela zásadní. Děti si vyzkoušely také naše bradla, ukázali, co umí, bombardovali nás otázkami, a když byla jejich zvědavost dostatečně ukojena, rozloučili jsme se s nimi a čekali na další várku.

Takto to šlo ještě několikrát dokola. Školy se střídaly jak na běžícím páse. Některé třídy byly pozornější, jiné zase velice rozverné, my jsme se však společně vypořádali se všemi. Když odešla poslední skupinka, rozešli jsme se do svých domovů, odpočinout si a nabrat síly na další den.

Po dvoudenním tažení a nespočetném množství dětí byla akce za námi, a spolu s ní i spousta nových zkušeností. Ukočírovat rozdováděné děti není nijak snadné, my jsme to ale zvládli a doufáme, že jsme jim také předali několik hodnot do sbírky života. Tak děti, zase příští rok.

SebeRevolta Opava

Autor: Alena Ivanová

Share this post

Leave a comment