Seberevolta Liberec - Přednáška v DM Zeyerova

Dne 6. 10. se naše Seberodinka z Liberce rozhodla uskutečnit přednášku a malou exhibici na místním intru. Jelikož na zdejších středních školách studuje spousta dojíždějících, je většina na intru. Právě na tento se letos přihlásil obrovský počet nových tváří se zápalem ke sportu. Proto jsme již nadále neotáleli.

Přípravy vlastně žádné neproběhly, vše jsme dali z fleku a z připraveného plánku. Úvodní slovo o Seberevoltě i celé vystoupení dopadlo skutečně báječně. Děcka se sešla v hojném počtu a nadšeně podporovali všechny cviky, které jsme jim na zemi i na hrazdě ukázali. A i když jsme spadli, ocenili nás pozitivními slovy a potleskem. Ukázali jsme jim vše od základních cviků jako jsou kliky, dřepy, shyby, tak cviky ve dvojici až po back, front a elbow lever. Nejvíce byli unešení z kliků a shybů na jednom prstě. Mohli jsme jen slyšet nadšený kvizd a hlasité: ,,Páááni" Ten je dobrej!"

Po posledním sólu našeho stojkového esa jsme si všichni sedli do kruhu a povídali si o svých cílech, snech a zálibách. Nejdůležitějším bodem programu byla drogová prevence. U životních příběhů spadla nejedna kapka z oka. Myslím, že všichni si odnesli ponaučení, odstrašující i motivující příklad do života. A abychom celou akci zakončili něčím pořádným a energickým, udělali jsme pro diváky soutěž o co nejvíce shybů. S chutí a bez ostychu se zapojili chlapci i děvčata. Někteří použili odporovou gumu a jiní dali 15 nadhmatových shybů jen tak z patra. Ocenili jsme je zdravými dobrotami a čestným diplomem od SR LBC.

Všichni jsme se s dobrou náladou rozloučili týmovým pokřikem a šli si se vzpomínkami po svém. Největším oříškem bylo dostat zpět přenosnou hrazdu, ale i to pro nás byla pouze výzva, kterou jsme přijali a bojovali dokud nebyla zpátky doma u majitele. Touto exhibicí stále pokračujeme v motivaci mladých. Světe, těš se na nás! :)

Autorka: Michaela Huňáková

Share this post

Leave a comment