Movement Street Workout Battle

strom

Na sklonku roku 2016 jsme jako SebeRevolta Opava přijali zcela novou výzvu. Dostali jsme možnost uspořádat vlastní Street workoutový battle. Battle se měl konat v rámci velké mezinárodní kulturistické akce Grand Prix PEPA, kterou zde v Opavě pořádá fitness PEPA již několik let. Náš battle měl být zrealizován v prostorách nákupního centra OC Breda & Weinstein. Pouhé tři měsíce na přípravu a tak jsme se rozhodli otestovat své organizační schopnosti. Přípravy byly náročné a nejednou nás napadaly černé myšlenky, zda to budeme schopni zvládnout. Čas se krátil a nevyřešených záležitostí jakoby přibývalo. Nadešel poslední týden před akcí a naše pracovní nasazení se vystupňovalo na minimálních sto padesát procent. Dorazily poháry, ceny a další skvělé dary našich sponzorů (viz konec článku) a my konečně uvěřili, že tu výzvu doopravdy zvládneme dotáhnout do konce. V Předvečer dne D nám hoši z Workout Clubu přijeli postavit hrazdy. V jedenáct hodin večer bylo konečně vše hotovo, a tak jsme si šli domů alespoň trochu odpočinout a psychicky (někteří i po fyzické stránce) se připravit na náš historicky první Movement Street Workout Freestyle Battle.

stromV sobotu brzy ráno jsme se všichni sešli v Bredě u hrazd a následovala doslova mravenčí spolupráce. O hodinu a půl později už bylo téměř vše připraveno a první soutěžící začali kroužit okolo registračního stolu. Nakonec dorazili i naši rozhodčí – Adam Raw, Simona Mátéová a Šimon Forrai, a když se dostatečně naplnil počet soutěžících, započalo první kolo freestylu. Účastníci předváděli pěkné kousky a okolo stojící diváci rozhodně měli co sledovat a obdivovat. V mezi-pauzách přihlížející dostali možnost se zapojit do diváckých soutěží nebo si koupit nějakou drobnost – motivační trička, náramky, placky či pomůcky na cvičení. Soutěžící se mohli občerstvit proteinovými nápoji nebo si zakoupit proteinovou Cvičinku. Když si dostatečně dobili energii, následovala soutěž v muscle-upech, holky se mohly předvést v push-upech.
strom

Na place se ukázali také Freerun Prajzská se svým parkourovým uměním. Svůj um předvedli i dvojice Simons couple – Simona Mátéová (mistryně světa ve freestylu) a Šimon Forrai. Poté se soutěžící připravovali na finále. Freestylisté předváděli neuvěřitelné výkony, finálové battly byly napjaté a soutěžící házeli jeden trik za druhým. Viděli jsme nejrůznější variace frontleverů, backleverů, planchů a stojek, efektní 360ky, přeskoky, toče a mnoho dalšího. Atmosféra byla neuvěřitelná, výkony soutěžících byly motivující a diváci naopak motivovali soutěžící k ještě lepším výkonům. Sama jsem si tentokrát na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je být v tyto momenty na hrazdě a můžu říct, že takové prostředí soutěže dokáže člověka vyburcovat k neuvěřitelným věcem. Po skončení finálových battlů naše účastníky čekalo překvapení.
strom

Měli jsme připravené ještě absolutní finále, ve kterém se utkali vítězové svých kategorií o 3, 2 a 1 tisíc korun. Soutěžící měli velice krátký čas na přípravu, přesto ze sebe vydali to nejlepší. Všichni se s touto výzvou s vervou poprali a každý vytáhl své nejlepší karty. Battle to byl těsný, ovšem podívaná byla velkolepá. Když už bylo veškeré soutěžení opravdu za námi, my jsme ocenili všechny výherce a udělali společné foto, následovala má asi nejoblíbenější část – „after-competition party“. Ze soutěžících opadá napětí a nervozita, z rozhodčích se stávají vaši přátelé a hrazdy jsou přístupné všem. Zúčastnění se navzájem motivují, předávají si zkušenosti a zkouší některé nové věci. Jakmile se všichni dostatečně pobavili, získali nové poznatky a nabažili se uvolněné atmosféry, začali se postupně loučit a rozcházeli se zpět do svých měst. Na nás zůstalo uklidit rozprášené magnesium a zbylý nepořádek. Unavení po celém dni, ale plni nových zkušeností, kterých opravdu nebylo málo jsme se nakonec rozloučili i my.

V neposlední řadě zbývá snad ta nejdůležitější věc. Patřičné díky všem, kteří se podíleli na realizaci Movement Street Workout Battlu. Děkujeme členům našeho týmu, za práci, kterou odvedli – organizace, propagace, fundraising, moderování, příprava, prodej a mnoho dalších dílčích prací. Díky externím pomocníkům, přátelům a rodičům, kteří nám pomáhali s přípravou a prodejem. Děkujeme DJovi, který odvedl neuvěřitelně skvělou práci a bez kterého by akce neměla takovou energii. Velké díky patří našim sponzorům, bez kterých bychom battle vůbec nemohli zrealizovat – zapůjčení hrazd od firmy WORKOUT CLUB, poháry od firmy Sabe, věcné ceny od firem Amix, GymBeam, Thornfit a MANA. Dále firmám IdentCORE, Placky.cz, Vir Wear, Cvičinka, Volf, Granum a restaurace Slezský Grunt, které přispěly svými dary. Především patří největší dík panu Stanislavu Pešátovi a Fitness PEPA, který nám umožnil battle na své akci zorganizovat a přispěl nám také nemalou peněžní částkou na absolutní finále.
strom

S novou workoutovou výzvou, kterou jsme přijali, jsme se náležitě poprali. Zpočátku pro nás bylo nepředstavitelné, že by se akce mohla doopravdy podařit a nevěřili jsme, že to zvládneme. Ovšem událost proběhla, a ačkoli se našly momenty, které byly více než kritické, všechny nastražené překážky jsme společně překonali a získali jsme do budoucna nespočet opravdu cenných zkušeností. První ročník byl tedy relativně úspěšný. Uvidíme, zda budeme mít možnost jít do něčeho podobného i příští rok a setkáme se na dalším battlu.

Za tým SebeRevolty Opava, Alena Ivanová.

Share this post

Leave a comment